среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 158
home Скопје

Скопје останува жариште на коронавирусот, еве во кои општини има најмногу заразени

Скопје останува жариште на коронавирусот, еве во кои општини има најмногу заразени

Од почетокот на пандемијата со коронавирус се заразиле 6463 скопјани. Во моментов бројот на активни случаи е 564.

Најмногу има во Аеродром и Центар, а најмалку во Зелениково и Сопиште.

• Чаир – 52

• Гази Баба – 75

• Аеродром – 83

• Карпош – 71

• Центар – 82

• Кисела Вода – 52

• Ѓорче Петров – 28

• Бутел – 33

• Шуто Оризари – 14

• Студеничани – 9

• Сарај – 17

• Арачиново – 9

• Илинден – 12

• Сопиште – 2

• Чучер Сандево – 3

• Петровец – 6

• Зелениково – 2

• Странец – 7

• Нераспределен-7

Коронавирус