среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 20
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Скопје

Скопје денеска блокирано поради протест- ќе почне од Чаир па се до Собрание

Скопје денеска блокирано поради протест- ќе почне од Чаир па се до Собрание

Денес со почеток во 13 часот е најавен протестен марш, кој ќе започне од паркот во Чаир, продолжува право по улицата „Христијан Тодоровски Карпош“, право по улицата „Цветан Димов“, десно по булеварот „Гоце Делчев“, лево по улицата „Филип Втори“, десно по улицата „11-ти Октомври“ до пред Собрание.

Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај во наведениот период ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците по кои ќе се одвива настанот.

Коронавирус