сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 23
home Скопје

Скопјани си најдоа ново место за бесплатен паркинг (ФОТО)

Скопјани си најдоа ново место за бесплатен паркинг (ФОТО)

Пешачките и велосипедските патеки покрај кејот на Вардар во строгиот центар на градот се претвори во див паркинг. За тоа сведочи и оваа фотографија која неколку дена се споделува на социјалните мрежи.

Граѓаните велат дека канделабрите се испокршени со огромните камиони кои се паркираат, а решетките ги снемало преку ноќ.

Инаку, во близина на овој „паркинг“ има и катни и подземни гаража.

Коронавирус