сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

СКОПЈАНИ НЕМААТ СРЕЌА- Шилегов го одложи прскањето против комарци закажано за утре

СКОПЈАНИ НЕМААТ СРЕЌА- Шилегов го одложи прскањето против комарци закажано за утре

Прскањето протов комарци што Град Скопје го најави за утре се одложува за среда поради временски услови.

-Вонредната авионска дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе се реализира на 26.08.2020 година (среда) и на 27.08.2020 година (четврток), во раните утрински часови- наведуваат од Град Скопје.

Од Градот ги известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Од аероклубот за Канал 5 велат дека утре се очекуваат врнежи, па затоа прскањето се одложува за среда во 5 часот наутро.

Оттаму посочуваат дека средството е поефикасно пред дожд отколку после дожд.

Коронавирус