вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 56
home Скопје

СКОПЈАНИ НЕ МОЖАТ ДА СИ ОТИДАТ ДОМА – сообраќаен хаос го блокираше центарот на градот, еве што се случува

СКОПЈАНИ НЕ МОЖАТ ДА СИ ОТИДАТ ДОМА – сообраќаен хаос го блокираше центарот на градот, еве што се случува
ФОТО: ВЕЧЕР ПРЕС

Попладнево сообраќајот во Скопје е блокиран.

Редици автомобили го затнаа центарот на градот во критичните часови кога граѓаните си заминуваат од работа, при што за растојанија што вообичаено се минуваат за 5, до 10 минути, потребен е цел час.

Верижниот судар кај Мавровка попладнево, дополнително ја влоши состојбата на и онака густиот сообраќаен метеж.

Коронавирус