вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Скопјани најпогодени од коронавирусот: Дознајте колку заразени има во вашата општина

Скопјани најпогодени од коронавирусот: Дознајте колку заразени има во вашата општина

Од почетокот на пандемијата со коронавирус се заразиле 3280 скопјани, а во моментов има активни 1983 случаи.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје):

Чаир – 424, Аеродром – 154, Бутел – 163, Гази Баба – 193, Центар – 143, Карпош – 167, Сарај – 148, Кисела Вода – 121, Ѓорче Петров – 113, Студеничани – 113, Шуто Оризари – 90.

Арачиново – 54, Илинден – 32, Петровец – 16, Чучер Сандево – 19, Сопиште – 14, Зелениково-6, Странец – 2, Нераспределен- 11.

Коронавирус