среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 22
home Скопје

Скопјани и вечерва дишат отров, речиси 500 ПМ 10 честички на метар кубен (ФОТО)

Скопјани и вечерва дишат отров, речиси 500 ПМ 10 честички на метар кубен (ФОТО)

Скопјани и вечерва буквално дишат отров. Градот е опасен по здравјето на луѓето. Речиси 500 ПМ 10 честички на метар кубен вечерва мери мерната станица во Ново Лисиче.

И други мерни станици низ Скопје се во виолетовата зона. Па така, во Маџир Маало измерени се 322 ПМ 10 честички, во Гази Баба 298, Кисела Вода 292, Карпош 4 207, Ѓорче Петров 162.

Коронавирус