понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 4
home Скопје

Скопјани до полноќ ќе добијат вода

Скопјани до полноќ ќе добијат вода

Саниран е дефектот на пукнатата цевка и од 21 часот полека ќе почне да се пушта водата, велат од ЈП „Водовод и канализација“ за СДК.

Станува збор за голема цевка под голем притисок и заради тоа мораат да бидат внимателни и пуштањето на водата ќе оди постепено.

Повеќе на: sdk.mk

Коронавирус