среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Скопје

Што се случува со фонтаните во центарот на градот?

Што се случува со фонтаните во центарот на градот?

На социјалните мрежи се шират фотографии на кои се гледа дека фонтаните во центарот на градот уште се прекриени и сеуште не се пуштени иако веќе дојде месец Мај.

„Велигден е. Уште неколку дена ќе дојде месец мај. Градот врие од туристи, поготово за време на викенд. Фарса е да се има прекрасни фонтани и на температура над 20 степени тие да не работат. Странците се шетаат, сликаат, прашуваат зошто има мушами, а нема вода. Од каде оваа автодеструктивност, не ни е јасно. “

Коронавирус