понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Скопје

Шилегов злоупотребува деца во политичка кампања, сликите платени од СДСМ (ФОТО)

Шилегов злоупотребува деца во политичка кампања, сликите платени од СДСМ (ФОТО)

Градоначалникот на Град Скопје и кандидат на СДСМ за уште еден мандат, Петре Шилегов, злоупотребува деца во политичка кампања.

На социјалните мрежи тој објави фотографии на дечиња за да си ги промовира сопствените проекти.

Дополнително е скандалозно што сликите и објавата се платени, односно спонзорирани директно од СДСМ.

Локални избори 2021