четврток, 6. август 2020. Вести денес: 76
home Скопје

Шилегов во недостаток на аргументи за Универзална сала со навреди кон советничката Колариќ

Шилегов во недостаток на аргументи за Универзална сала со навреди кон советничката Колариќ

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов ниту овој пат не се воздржа од употреба на погрди и навредливи зборови кон политичките опоненти, но овој пат кон советничката во Советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Светлана Колариќ.

Имено, во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија, откако Колариќ јавно го праша Шилегов зошто на 24 јули има објавено јавен повик за изградба на парк и летна тераса на местото на Универзална сала, Шилегов во недостиг на аргументи упати навредливи зборови кон Колариќ нарекувајќи ја бедна и ситна.

На ситните и бедни дофрлања нема да одговорам, моето ниво е сериозно повисоко од нивото на Светлана Колариќ, рече Шилегов.

Коронавирус