недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 14
home Скопје

Шилегов вети затворање на кејот, а наместо тоа, тој ја отвори за сообраќај улица Македонија (ВИДЕО)

Шилегов вети затворање на кејот, а наместо тоа, тој ја отвори за сообраќај улица Македонија (ВИДЕО)

Инаку Шилегов вети затворање за сообраќа на кејот кај ГТЦ, шеталиште наместо автопат!

-Кејот на Вардар кај ГТЦ е претворен во сообраќаен хаос каде што возилата се движат врз руиниран плочник и постојано и пречат на гостите во рестораните и на пешаците на кејот. Ставаме крај на злоупотребата на кејот и ставаме ред во користењето на просторот. Заедно со општина Центар го осмислуваме и реновираме просторот. Го враќаме кејот онаков каков што го знаат граѓаните- слободен, широк и сечиј, стоеше во програмата на Шилегов на локалните избори во 2017 година.

-Улица Македонија како симбол што го отелотворува урбаниот карактер на градот, неговата историја и, ако сакате, неговата душа или булевар за мотори,коли,комбиња …?!, стои во видеото кое беше поставено на социјалните мрежи од страна на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Локални избори 2021