вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Скопје

Шилегов удри по таксистите: Платија по 500 евра (ФОТО)

Шилегов удри по таксистите: Платија по 500 евра (ФОТО)

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов се пофали на Фејсбук дека ги казнил таксистите што стојат кај Сити Мол со по 500 евра.

-Изречени казни по 500 евра на несовесните таксисти. Такси станицата кај Сити мол мора да се почитува. Ред мора да има, напиша градскиот татко.

-Казните се сепак, добар начин. За жал. Сити мол, како што е редот …, напиша 2 часа подоцна Шилегов.

Коронавирус