среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Шилегов прави масакр на дрвата во Ѓорче Петров (ФОТО)

Шилегов прави масакр на дрвата во Ѓорче Петров (ФОТО)

Ветуваа зеленила, а направија масакр на дрвјата.

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов за дрвата очигледно се грижеше само пред ибори.

Откако стана татко на градот, доволува пред негови очи да се прави пустош на зелените површини.

Денес “жртва“ на негрижата се дрвата во скопско Ѓорче Петров.