вторник, 28. март 2023. Вести денес: 112
home Скопје

Шилегов повторно ќе ја полни градската администрација- нови 26 вработувања на државни службеници

Шилегов повторно ќе ја полни градската администрација- нови 26 вработувања на државни службеници

Градскиот татко Петре Шилегов планира уште да ја полни градската администрација.

Град Скопје денес објави оглас за нови 26 вработувања на државни службеници со плата од 22 до 35.000 денари.

Наместо ветуваното скратување на администрацијата, истата расте.

Гледајќи од досегашната пракса на Шилегов, очигледно е дека ова ќе биде уште една можност за полнење на администрацијата со партиски кадри на СДСМ.

loading...