петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 133
home Скопје

Шилегов очекува победа во првиот круг

Шилегов очекува победа во првиот круг

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, кој е кандидат на СДСМ за уште еден мандат, изјави дека постојат, како што вели, сериозни проценки дека трката во Скопје може да заврши уште во првиот круг.

-Јас кажав во оваа кампања јас не разговарам со моите противници, јас разговарам со скопјани, за мене скопјани се поважни од било кој кандидат во политиката – рече Шилегов на Сител.

Коронавирус