сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Шилегов избегал од дебатата на МРТВ, останало празно столче

Шилегов избегал од дебатата на МРТВ, останало празно столче

Кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Петре Шилегов избегал од дебата на Македонската радио телевизија.

Соочен со критиките од своите противници и немањето одговори, Шилегов среде дебата станал и го напуштил студиото.

Инаку, дебата од која избегал Петре Шилегов ќе биде емитувана вечерва на МРТВ со почеток од 20:15 часот.

Претходно Шилегов на една друга телевизија исто така, едвај чекаше да заврши дебатата и да си замине од студиото. Имено, сите кандидати за градоначалници на Скопје Шилегов го потсетија на ветените и нереализирани ветувања и на сите негови грешки.

Шилегов едвај чекаше да заврши дебатата откако доби канонада од сите кандидати

Коронавирус