вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Скопје

Шилегов: И честитам победа на Арсовска

Шилегов: И честитам победа на Арсовска

Градоначалникот во заминување Петре Шилегов, честиташе на Арсовска победа, и искажа благодарност за сите кои дале поддршка за него.

– Дозволете ми најпрво да ви честитам на изборот, да и честитам на г-ѓа Арсовска. Благодарност за сите граѓани и активисти кои дадоа поддршка. Благодарност на моето семејство, за екипата со која оставивме неизбришливи траги. Булевари, мостови, улици е нешто што ќе остане засекогаш. Драго ми е што Скопје го оставивме во развој. Ние сме тука понатаму, да продолжи Градот да се развива да не дозволиме да се случуваат силувања на градот како порано, истакна тој.

Коронавирус