среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 124
home Скопје

Село Орланци утре без струја

Село Орланци утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 17.10.2020 година ( сабота ) без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 10:00-12:00 часот без електрична енергија ќе остане дел од с.Орланци. (општина Арачиново)

Коронавирус