петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Се запали црквата „Св.Архангел Михаил“ во Автокоманда

Се запали црквата „Св.Архангел Михаил“ во Автокоманда

Од клима уред денеска избил пожар во црквата „Св. Архангел Михаил“ во скопската населба Автокоманда.

Пожарот е изгаснат, а интервенирано е со три возила и девет пожарникари.

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА соопштија дека опожарени се столиците во црквата. /МИА

Најнови вести

Коронавирус