среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Скопје

Се роди албино кенгурче во скопската зоолошка (ФОТО)

Се роди албино кенгурче во скопската зоолошка (ФОТО)

Имаме уште едно бебе кое конечно излезе од торбичката на мама, информираат од скопската зоолошка.

Станува збор за албино кенгурче. Белото бебе е машко, а неговата ЗОО негователка Билјана го нарече Арчибалд.