сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 70
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Се раскасапува паркот во Ѓорче Петров: Ветуваа зеленило, донесоа пустош

Се раскасапува паркот во Ѓорче Петров: Ветуваа зеленило, донесоа пустош

Александар Наумоски ДОСТА Е, порача советничката на ВМРО-ДПМНЕ во Ѓорче Петров, Марија Андоновска.

Таа побара итна седница на совет на Општина Ѓорче Петров.

-Разнебитувањето на Ѓорче мора да престане!!! За ова предупредувавме во минатото! ПАРКОТ НЕ ГО ДАВАМЕ, порача таа.

Паркот во Ѓорче Петров ова утро… ќе каже некој што се случува? -прашува Оливер Шамбевски.