среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Се демонтираат канделабрите од центарот на Скопје (ФОТО)

Се демонтираат канделабрите од центарот на Скопје (ФОТО)

Корисник на социјалните мрежи објави фотографија на која се гледаат возила со натоварени канделабри за кои се тврди дека се демонтирани од центарот во Скопје.

Коментарите на граѓаните се чудење за ваквиот однос на актуелната власт кон урбаната опрема за улично осветлување.

Коронавирус