недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 69
home Скопје

СДСМ не може три дена да го сруши постаментот на кој беше поставен Ќосето

СДСМ не може три дена да го сруши постаментот на кој беше поставен Ќосето

Веќе три дена со полна механизација и ангажираност на скопскиот градоначалник Петре Шилегов се прават напори да се урне постаментот на кој беше поставен споменикот на Андон Ќосето.

На социјалните мрежи, каде и се поставуваат фотографии на кои се гледа како работи механизацијата, кружат коментари дека СДСМ и по три дена не може да го урне она што ВМРО-ДПМНЕ го има изградено.

Наспроти ова, корисниците на социјалните мрежи, револтирано коментираат и дека од СДСМ не може да се очекува ниту било какви нови градби.