понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 71
home Скопје

СДСМ ја загуби и Шутка

СДСМ ја загуби и Шутка

Тежок пораз доживеа СДСМ на локалните избори во Македонија.

По првиот изборен круг, Заев ја набројуваше Шуто Оризари како општина во која СДСМ влегува со водство, но денес ја загубија и неа.

Курто Дудуш кој беше кандидат на ЛДП/ДОМ го победи Ферат Асан од СДСМ.

Коронавирус