вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 88
home Скопје

Саша Богдановиќ повторно во трката за градоначалник

Саша Богдановиќ повторно во трката за градоначалник

Актуелниот градоначалник на Општина Центар, Саша Богдановиќ соопшти дека повторно се кандидра за градоначалник.

„Почитувани другари и другарки,
сопартијци и соборци, драги центарци,
Денеска во просториите на Општинска Организација СДСМ Центар, ја потпишав изјавата за прифаќање на кандидатурата добиена од месните одбори. Покрај пополнетата изјава и личната биографија, ја доставив и програмата со која сакам да ја побарам поддршката од мојата партија за кандидат за градоначалник на Општина Центар на претстојните локални избори.
Во изминатите години постигнавме многу за центарци, а знам и верувам дека ќе постигнеме уште повеќе.“, напиша Богдановиќ на Фејсбук.

Коронавирус