среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 54
home Скопје

Санкционирани возачи низ Скопје, еве какви прекршоци направиле

Санкционирани возачи низ Скопје, еве какви прекршоци направиле

Во текот на 31.08.2020 на подрачјето на СВР Скопје санкционирани се две возила затоа што биле технички неисправни, три возила бидејќи биле нерегистрирани.

Четири возачи се санкционирани затоа што управувале возила без да се стекнат со право на управување на моторно возило, тројца возачи бидејќи управувале возило под дејство на алкохол, двајца возачи поради поминување на крастосница на црвено светло, еден возач поради неправилно престигнување и 45 возила се подигнати со специјално возило „пајак”.

Коронавирус