четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 134
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Скопје

Санкционирани 205 возачи во Ѓорче Петров

Санкционирани 205 возачи во Ѓорче Петров

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 205 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 34 лица, 27 технички неисправни и нерегистрирани возила, неносење заштитна маска 13… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Коронавирус