петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 175
home Скопје

Сакаше да украде велосипед од „Буњаковец“, но еве што го снајде- ова треба да им следи на сите „лопови“ (ВИДЕО)

Сакаше да украде велосипед од „Буњаковец“, но еве што го снајде- ова треба да им следи на сите „лопови“ (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се споделува видео од лице кое краде велосипед, но на крајот останува со празни раце и удрен ќотек.

-Ова треба да им следи на сите “лопови”… Редовно крадење на велосипеди, резултира вака кај граѓаните, кога полицијата не превзема ништо, стои во описот на видеото.

Според Фејсбук групата, „Украдени точаци“ пак, станува збор за кражба во ТЦ Буњаковец.

Коронавирус