недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Револтиран жител на општина Бутел му порача на градоначалникот: Никогаш повеќе Велимир Смилевски, избори се ближат (ФОТО)

Револтиран жител на општина Бутел му порача на градоначалникот: Никогаш повеќе Велимир Смилевски, избори се ближат (ФОТО)

Жителот на општина Бутел и новинарот Нерџи Валмир Кучи на својот Фејсбук профил сподели статус во кој вели дека ова не се улици на некоја населба во Кандахар, туку во општина Бутел.

Тој покрај фотографиите наведува дека Велимир Смилевски никогаш повеќе, избори се ближат, пишува жителот и новинар на општина Бутел.

Коронавирус