петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Реката Серава денес е црвена, скопјани загрижени (ФОТО)

Реката Серава денес е црвена, скопјани загрижени (ФОТО)

На социјалната мрежа Фејсбук  на групата „Не биди Ѓубре“ објавени се фотографии од тоа како изгледа река Серава денес.

На фотографиите се гледа како реката е во црвена боја.

Граѓаните се загрижени и бараат одговори.

Коронавирус