вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 89
home Скопје

Расфрлан отров за кучиња во Аеродром: Отруено дете се бори за живот?

Расфрлан отров за кучиња во Аеродром: Отруено дете се бори за живот?

На социјалните мрежи попладнево се шири информација дека дете денеска се затруло во Аеродром откако дошло во контакт со отров кој бил оставен за кучиња.

Иако нема подетални информации за неговата состојба, многу родители од главниот град се вознемирени и коментираат дека отров за кучиња и мачки скитници имаат забележено на повеќе места во Скопје.

Од Универзитетската клиника за детски болести информираа дека денеска немале таков случај, а портпаролката на министерството за здравство не одговори на нашиот телефонски повик за да не информира за случајот.

Коронавирус