среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 140
home Скопје

ПЗУ Бела Дент и Агроунија од населба Илинден утре ќе бидат без струја

ПЗУ Бела Дент и Агроунија од населба Илинден утре ќе бидат без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, во сабота на ден 06.02.2021 година без електрична енергија ќе останат нпотрошувачите во околината на објектите на ПЗУ Бела Дент и Агроунија на улица 8 во нас. Илинден.

Техничките зафати ќе се одвиваат од 09:00 до 14:00 часот.

ЕУРО 2020

Македонија