сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 43
home Скопје

Протест против сообраќајното лудило и дивеење во сообраќајот во Горно Лисиче

Протест против сообраќајното лудило и дивеење во сообраќајот во Горно Лисиче

Протест против сообраќајното лудило и дивеење во сообраќајот во Горно Лисиче најавија граѓаните од овој дел на Скопје.

-Протестираме за брзото возење по улиците како и движењето на тешките товарни возила кое го става во опасност живот на граѓаните, а посебно на децата, велат тие.

Протестот ќе трае од 16:00 до 18:00.

Детали погледнете ТУКА

Коронавирус