петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Скопје

Протест пред Собрание, затворени улиците

Протест пред Собрание, затворени улиците

Пред Собранието почна протест па поради тоа затворени за сообраќај се двете насоки на улиците „11 Октомври“ и „Димитрије Чуповски“ на потегот од крстосницата со бул. „Кочо Рацин“ до крстосницата кај ТЦ „Палома Бјанка“, како и од крстосница со улица „Даме Груев“ и „Васил Главинов кон крстосница со ул. „Филип Втори Македонски“ и улица „Даме Груев“, информира Град Скопје.

Од Градот апелираат до сите учесници во сообраќајот да возат внимателно и да ја прилагодат својата брзина на движење на условите на патот особено ако се приближуваат кон овој потег!

Парламентарни избори 2020