четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 145
home Скопје

Претепан екс градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски

Претепан екс градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски

На почетокот на денешното судење за „ТНТ“, судијата кој го води предметот рече дека поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски до судот доставил документација според која синоќа бил претепан и пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

Според судијата Огнен Ставрев, екс градоначалникот Трајковски се здобил со повреди по главата и телото, а по укажаната лекарска помош, тој утринава бил пуштен дома.

Судијата објасни дека комуницирале со надлежниот доктор кој им објаснил дека тој е во добра состојба.

Поради ова судијата даде еден час пауза за да пристигне Тони Трајковски и рече дека ако не се појави во судницата за еден час, ќе побара тој да биде донесен со полиција.

Коронавирус