петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Прекинува со работа Жичарницата и автобуските линии што сообраќаат до Средно Водно

Прекинува со работа Жичарницата и автобуските линии што сообраќаат до Средно Водно

ЈСП информира дека од утре, петок (13.03.2020 год), нема да сообраќаат трите автобуски линии до Средно Водно (25, 25А и 25Б).

Со работа ќе прекине и Жичарницата.

-Одлуката ќе важи во наредниот период, односно до идните одлуки согласно препораките и мерките за заштита и превенција од корона вирусот, велат од ЈСП.

 

Коронавирус