понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 58
home Скопје

Прекинато водоснабдување на неколку улици во Чаир

Прекинато водоснабдување на неколку улици во Чаир

Прекинато водоснабдување денеска од 11:30 часот ќе имаат корисниците од улиците „Белградска“, „Самарџиска“ и „Алберт Станиќ“ во населбата Чаир.

Од ЈП Водовод и Kанализација-Скопје информираа дека прекинот е поради уличен дефект ф 80 мм на ул. „Никола Мартиновски“ бр.21 во населбата Чаир, и ќе трае се до санирање на дефектот.

Коронавирус