среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 111
home Скопје

Прекинaто водоснабдување на дел од населба Нерези

Прекинaто водоснабдување на дел од населба Нерези

Поради уличен дефект Ф 80 на ул.„Девол“ бр.2, прекинато водоснабдување ќе има на ул„.Жданец“, „Девол“ и населба Нерези. 

Како што соопштуваат од ЈП Водовод и канализација водоснабдувањето ќе биде прекинато од 12:30 часот до завршување со активностите.

Коронавирус