вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Скопје

Прекин во водоснабдувањето за корисници на бул. „Јане Сандански“ во Скопје

Прекин во водоснабдувањето за корисници на бул. „Јане Сандански“ во Скопје

Без вода денеска ќе останат корисниците на бул.„Јане Сандански“ зградите 24 и 26 и комплексот банки поради дефект на шибер ф 100 мм на бул.„Јане Сандански“ до ТЦ Бисер.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека прекинот ќе трае од 09:00 часот па се до санирање на дефектот.

Коронавирус