вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Скопје

Прекин во водоснабдувањето во дел од Пинтија

Прекин во водоснабдувањето во дел од Пинтија

Поради изведување водоводен приклучок ф-200 мм на улица „Саса“ 18/154, денеска прекин во водоснабдување ќе имаат дел од корисниците во населбата Пинтија.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите.

Коронавирус