вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 60
Во живо

ВО ЖИВО: Две прес – конференции на ВМРО-ДПМНЕ

home Скопје

Прекин во водоснабдувањето утре во село Радишани

Прекин во водоснабдувањето утре во село Радишани

Заради чистење и хлорирање на левата комора од резервоарот за питка вода „Радишани“, утре мали прекини во водоснабдувањето ќе имаат во село Радишани, општина Бутел.

Како што информираат од РЦУК Скопје, прекинот во водоснабдувањето ќе биде во периодот од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.

Коронавирус