вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 87
home Скопје

Прекин на водоснабдувањето во Бардовци

Прекин на водоснабдувањето во Бардовци

Поради дефект на шибер од Ф-150 мм на ул.10 раскрсница со ул.12 во Бардовци кај игралиштето, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Бардовци, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до санирање на дефектот.

Коронавирус