среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во населба Драчево

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во населба Драчево

Поради уличен дефект на водоводна мрежа ф-100м.м. прекин на водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците во населба Драчево.

– Поради уличен дефект на водоводна мрежа ф-100м.м. на улица „Румена Хаџипанзова“ 62,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улица „Румена Хаџипанзова“, „Коперникова“, „Aнтон Димитров“, „Славка Димкова“ и „Малешевска“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување на дефектот, соопштија од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Парламентарни избори 2020