петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 151
home Скопје

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците на улица „Григор Прличев“

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците на улица „Григор Прличев“

Поради уличен дефект ф-80 мм на ул. „Григор Прличев“ 4, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица, односно Државната архива на Р Македонија, Институтот за македонски јазик, катната гаража и дел од објектите на судот.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираа дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:20 часот до завршување со активностите. (МИА)

Коронавирус