понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 61
home Скопје

Пред прагот на јули Шилегов се сети да се прска против комарци

Пред прагот на јули Шилегов се сети да се прска против комарци

Веќе се создадени правните услови да се прска против комарци, изјави денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

– Службите во градот во зависност од временската состојба и најавени или ненајавени врнежи ќе ја направат проценката. Ќе можеме во текот на денешниот и утрешниот ден да ги склучиме договорите со избраните набавувачи и конечно да ја завршиме таа постапка, додаде Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање по прес-конференцијата за проекцијата на филмот „Avec L’amour“ и концертот „Квин симфони шоу“ во Градскиот парк во Скопје.

Извор: Република

Коронавирус