недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 215
home Скопје

Пред амбулантата во Ѓорче Петров 2 никна дива депонија, а за да поработи градоначалникот мора да има камера и протести (ФОТО)

Пред амбулантата во Ѓорче Петров 2 никна дива депонија, а за да поработи градоначалникот мора да има камера и протести (ФОТО)

Фејсбук страната Ѓорче Петров денеска сподели видео од Ѓорче Петров 2 каде кај амбулантата никнала дива депонија.

-НОВО ! НОВО ! НОВО !
Депонија во Дексион (Ѓорче 2) пред амбулантата, која пак е уште поголема депонија од тоа пред неа.
Ѓорче Петров стана општина со најмногу депонии во градот Скопје.
Депонија пред амбулантата и спроти герентолошкиот завод – болница за стари лица !
Има снимки како се полни континуирано, а веќе ги има и првите пребарувачи !
Ова што се случува во Дексион е невидено, урбана населба со депонија на средина !
Ало општина, ало Aleksandar Naumoski се слушаме !?
Па добро бе, зар за се мора да има протести и камери за да поработите !?
СРАМОТА !, стои во постот на Ѓорче Петров.

НОВО ! НОВО ! НОВО !Депонија во Дексион (Ѓорче 2) пред амбулантата, која пак е уште поголема депонија од тоа пред…

Gepostet von Ѓорче Петров am Montag, 15. Juni 2020

 

Локални избори 2021