недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Пратеничката Пешевска го честита денот на Општина Илинден

Пратеничката Пешевска го честита денот на Општина Илинден

ЧЕСТИТ И ВЕЧЕН ДЕНОТ НА ОПШТИНА ИЛИНДЕН!

Вчеравечер ми беше задоволство да бидам помеѓу граѓаните на Општина Илинден на чествувањето на денот на Општината, 2-ри Август Илинден!
Општина Илинден од година во година прераснува во се поурбана општина, општина пример за локален економски развој. Напиша на Фејсбук, пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска.

 

Коронавирус