четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 86
home Скопје

Пожар во населба Бутел, горат гуми во близина на гробиштата (ФОТО)

Пожар во населба Бутел, горат гуми во близина на гробиштата (ФОТО)

Пожар попладнево избувна во Скопје, објави мкд.мк. Густиот чад и пламен кој се издигаше над главниот град ги вознемири граѓаните. Од Противпожарната единица потврдуваат дека се гасне пожар кој избувнал во близина на гробиштата во населба Бутел и дека се работи за запалени гуми.

Од таму велат дека пожарникарите се на терен и се интервенира за да се изгасне огнот.