четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 120
home Скопје

Повеќе улици во Тафталиџе денеска без вода

Повеќе улици во Тафталиџе денеска без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 30.03.2021г. поради уличен дефект ф80мм на ул.Варшавска бр.9 н.Тафталиџе , прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Варшавска, ул.Ташкенска, ул. Хелсинки и Мексичка од 09:00 часот до завршување .

На ден 30.03.2021г. поради изведување на водоводен приклучок со пречник на цевка од Ф 150” на ул.Миле Попјорданов бр.33б н.Тафталиџе , прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Миле Поп Јорданов и ул.Џумајска од 11:00 часот до завршување.

Најнови вести

Локални избори 2021